Na právne poradenstvo z Internetu radšej nespoliehajte
Mnoho klientov, málo času – keď vyhľadáte právnu pomoc u advokáta v Bratislave, máte záruku, že sa vám bude dotyčný profesionál venovať tak dlho, ako to potrebujete vy, nie tak, ako to chce on. Nebude to prebiehať v duchu: „Tak teraz mám na teba len 20 minút času a potom musím prijať ďalšieho klienta“. Právne poradenstvo, konzultácie, rozbory, zastupovanie a ďalšie služby sú nastavené tak, aby všetka advokátska činnosť vyriešila problém, nie aby sa vyplnil čas pracovného času. Toto je zásadný rozdiel medzi právnikom v advokátskej kancelárii a právnikom z Internetu, ktorý ponúka online služby zadarmo. Na internete sa bežne stáva, že má na vás táto „osoba“ len niekoľko minút času.
Rady pre mačku – keď je rada zlá, hovorí sa, že je vhodná iba pre mačku. U právnikov na Internete nemáte žiadnu záruku, že vám zodpovedá skutočný právnik, aj keď sa tak môžu webové stránky tváriť. Môžete sa tu veľmi často stretnúť s rôznymi podvodníkmi a dokonca aj s hackermi, ktorí od vás požadujú osobné údaje, aby ich mohli zneužiť na svoje nekalé účely. A vytvoriť falošné stránky a nachytať na ne neopatrných klientov, toto sa bohužiaľ stáva dnes a denne na celom svete.
Umelá inteligencia – niektorí odborníci v odbore psychológie a moderných technológií varujú pred využívaním umelej inteligencie AI, ktorá sa ľuďom môže vymknúť z rúk a priniesť mnoho zla. Dnes sa s ňou môžete stretnúť už aj v prijímaní telefonických hovorov a riešení klientskych otázok v rámci právneho poradenstva. Toto je ale už naozajstný problém, pretože vám zodpovedá stroj, nie človek, a stroj nikdy nedokáže to, čo ľudia, nemá dušu, nepozná empatiu a nedokáže sa vcítiť do problému, ktorý klienta trápi. Ak chcete počuť dobrú radu, potom sa od umelej inteligencie odvracajte v situáciách, keď naozaj o niečo ide a riešite závažné životné situácie, čo je napríklad predaj domu, nájomná zmluva atď.